Ferielukket i uge 29 og 30. Ordrer ekspederes d. 27/7.
Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Kärcher RM760 ASF pulver til tæpperensning Se fuld størrelse

Kärcher RM760 ASF pulver til tæpperensning

Kärcher RM 760 AFS dybderensende pulver til anvendelse i tæpperensemaskiner. RM 760 ASF kan bruges til fjernelse af genstridige pletter som fedt og olie. Anvendelsesområdet er stort da produktet ikke indeholder nogen former for blegemidler, og samtidig er meget skånsomt ved tekstiler. RM 760 ASF anvendes ofte til: Gulvtæpper, bilinteriør og møbler. Doseringen er ca. 100gr. pr. 10 ltr.

Flere detaljer

  • 10 kg.

DKK 1.462,50 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Kärcher RM 760 AFS tæpperensningspulver skal blandes med 100 gr. pr. 10 ltr. vand, direkte i rent vandstanken på tæpperenseren. Forstøv så blandingen ud over sæde eller tæppe og lad produktet virke i 2-4 minutter. Er der synlige pletter kan man med fordel bruge en børste til at løsne fastgroet snavs. Derefter suger man sæbe og snavs grundigt op med maskinen. Dannes der for meget skum ved opsugningen, kan man med fordel tilsætte få dråber skumdæmper. Sørg for at bruge den nødvendige vandmængde og ikke mere, da der ellers kan opstå problemer med for lang tørretid.