Vi holder juleferie lukket fra d. 22. December til d. 1. Januar.
Nyhedsbrev

Tornador Car Cleaning clay/ler m/velcro ø150mm

Ler/clay original Tornador rengøringsskive Ø150mm udgave med velcro er nok den nemmeste måde at fjerne urenheder som insekter, malerstøv, flyverust/metalspåner og lignende, fra den lakerede overflade. Utrolig nem at anvende og med stor rengøringseffekt. Top kvalitet

Flere detaljer

  • 1 stk. Lerskive
  • 1 stk. Holder for lerskive

DKK 257,63 inkl. moms
DKK 206,10 ekskl. moms Nedsat pris!

-10%

DKK 286,25

5 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Ler rengøringsskiven er monteret med velcro, da man med fordel kan anvende den sammen med den specielle velcroholder som ligger perfekt i hånden (Se nederst på siden). Ler rengøringsskiven anvendes ved at man når bilen er afskyllet, laver en blanding af Gul Auto Shampoo med voks i blandingen 1:10. Denne blanding forstøves ud over overfladen, hvorefter man blot fører sin lerskive med let hånd hen over overfladen, gerne i cirkelbevægelser, til lakken er ren.

Sørg altid for at der er nok sæbeblanding på overfladen, så man ikke kommer til at lave ridser i lakken pga. af at der ikke har været nok glidemiddel på. Efter dette fortsætter man med at vaske bilen og evt. give den en gang polish eller lakforsegler. Ler rengøringsskiven skylles efter brug med koldt vand.