Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Kärcher kalkfjerner RM110 Se fuld størrelse

Kärcher kalkfjerner RM110

Kärcher RM 110 ASF anti-kalkmiddel er et produkt til hedtvands-højtryksrensere.  Når vandet varmes op i kedlen i hedvandsrenseren vil kalken i vandet aflejres inde i varmespiralen. Alle Kärchers hedvandsrensere skal have tilsat RM 110 ASF anti-kalkmiddel for at modvirke tilkalkningen, som ellers vil reducere maskinens opvarmning og til sidst stoppe varmespiralen helt til.

Flere detaljer

  • 1 ltr.
  • 10 ltr.

DKK 881,25 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Kärcher RM 110 ASF skal anvendes som beskrevet i brugsanvisningen på de respektive hedvandsrensere, således at uønsket kalktilstopninger undgås.

4 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også: