Nyhedsbrev

Fliserens

Fliserens (koncentrat) er et effektivt desinficerende rensemiddel til renholdelse af fliser, træ, murværk m.m. Kan anvendes på alle overflader, der tåler vand. Påføres bedst med forstøver. Fliserens har også en fantastisk evne til fjernelse af dårlig lugt fra stillestående vand som rådner i f. eks. vaskehaller mm. Produktet testes altid et ikke synligt sted før endelig brug.

Flere detaljer

  • 1 ltr.
  • 5 ltr.
  • 20 ltr. Tungt gods - sender derfor kun til erhvervsadresse

DKK 195,31 inkl. moms
DKK 156,25 ekskl. moms

2 produkter er relateret til dette produkt

Brugsanvisning:

Fliserens (koncentrat) blandes 1:10 og forstøves blot på fliser. Kan man ramme et sprøjtetidspunkt, hvor der er tørt et par dage og gerne med efterfølgende regn, er det optimalt men ikke strengt nødvendigt. Vær forsigtig med at ramme plantevækst da visse typer planter ikke tåler væsken særlig godt.

Ved brug i stillestående vand må man prøve sig frem, men 1-2 dl. gør stor forskel lugtmæssigt i f.eks. en vaskehal. OBS - produktet må ikke komme i kloak eller vandløb.