Nyhedsbrev

TILBUD Pakke med lerskiver og holder

Tilbudspakke med 2 lerskiver og 1 holder hertil. Ler rengøringsskive Ø150mm med velcro er nok den nemmeste måde at fjerne urenheder som insekter, malerstøv, flyverust/metalspåner og lignende, fra den lakerede overflade. Utrolig nem at anvende og med stor rengøringseffekt.

 

 

Flere detaljer

  • 1 tilbudspakke

DKK 689,38 inkl. moms
DKK 551,50 ekskl. moms

7 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Ler rengøringsskiven er monteret med velcro, da man med fordel kan anvende den sammen med den specielle velcroholder som ligger perfekt i hånden (Se nederst på siden). Ler rengøringsskiven anvendes ved at man når bilen er afskyllet, laver en blanding af Gul Auto Shampoo med voks i blandingen 1:10. Denne blanding forstøves ud over overfladen, hvorefter man blot fører sin lerskive med let hånd hen over overfladen, gerne i cirkelbevægelser, til lakken er ren.

Sørg altid for at der er nok sæbeblanding på overfladen, så man ikke kommer til at lave ridser i lakken pga. af at der ikke har været nok glidemiddel på. Efter dette fortsætter man med at vaske bilen og evt. give den en gang polish eller lakforsegler. Ler rengøringsskiven skylles efter brug med koldt vand.