Vi holder juleferie lukket fra d. 22. December til d. 1. Januar.
Nyhedsbrev

Rød Super Polish

Rød Super Polish er en super god og lynhurtig polish med fantastisk effekt.  Er velegnet til alle laktyper. Ved maskinbrug let slibende. Kan bruges både i hånden og med maskine.

Flere detaljer

  • ½ ltr.
  • 5 ltr.

DKK 546,88 inkl. moms
DKK 437,50 ekskl. moms

Brugsanvisning:

Rød Super Polish påføres lakken, hele bilen rundt, med polerskive, svamp eller klud. Når polermidlet er tørret op blankes polishen af med polerskive eller klud f.eks. microfiber klud. Lakken efterlades blank og strålende. Produktet må ikke kommes på plast, gummi og vinyl. Altså må produktet kun kommes på lakerede overflader. Det vil altid være en fordel at påføre Lys Plast Nyt på diverse plast, gummi og vinyl dele inden polering. Dette gøres for nemt at kunne fjerne eventuelle polishrester fra lister m.m. hvis disse rammes under poleringen.