Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Lakrenser no. 1 i 0,5 ltr. Se fuld størrelse

Lakrenser no. 1 i 0,5 ltr.

Lakrenser no. 1 er en meget effektiv lakrenser til fjernelse af lettere ridser samt matteringer på alle laktyper.

Flere detaljer

  • ½ ltr.

DKK 77,50 inkl. moms
DKK 62,00 ekskl. moms

4 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Håndpolering:  Ved påføring med Oval polersvamp eller Blå microfiberklud, lægger man et tyndt lag på i jævne gentagne cirkelbevægelser til lakken fremstår som ønsket. Lad produktet tørre minimum 5 minutter og tør af med Blå microfiberklud. Herefter påføres afsluttende polish eller lakforsegler.

Maskinpolering:  Ved påføring med polermaskine, monteres maskinen med blød/mellem skumpolerpude. Påfør herefter Lakrenser no.1  direkte på polerpuden, og poler i jævne bevægelser til overfladen er stort set ren. Herefter aftørres med Blå microfiberklud, hvorefter man påfører afsluttende polish eller lakforsegler.

Produktet må ikke komme på ubehandlet plast, gummi og vinyl. Disse dele beskyttes inden polering med Lys Plast Nyt.