Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Mineralsk Terpentin Se fuld størrelse

Mineralsk Terpentin

Terpentin er et produkt til fortynding af bl.a. oliemaling. Yderst effektivt til at rense pensler m.m. som har været brugt til oliemaling. Derudover er produktet fantastisk til at fjerne alle former for harpiks.

Flere detaljer

  • 5 ltr.

DKK 212,50 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Terpentin brugt som fortynder til oliemaling, skal anvendes som beskrevet af malingsleverandør.  Hvis terpentinen bruges som rensemiddel skal emnet altid være afkølet da produktet er brandfarligt. Hvis produktet påføres et emne og man er for langsom til at få det aftørret forsvinder renseeffekten drastisk. Skal altid testes før brug på et ikke synligt sted.

3 produkter er relateret til dette produkt