Nyhedsbrev

Vaskeskind/mikrofiberklud, Ekstra stor og kraftig grå 50x70cm

Denne ekstra store og kraftige mikrofiberklud 50x70 cm, er helt suveræn til aftørring af den vaskede bil (vaskeskindsklud) og andre store overflader. Kludens egenskaber gør, at den ikke efterlader nogen form for kalkpletter, striber eller lignende. Kluden har mange anvendelsesmuligheder, såsom diverse rengøringsopgaver, hvor en klud med lidt grovere struktur ønskes for at øge rengøringseffekten.

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 43,13 inkl. moms
DKK 34,50 ekskl. moms

Produktinformation:

Denne ekstra vaskeskind/mikrofiberklud bruges i hårdt opvredet stand. Bruges kluden som vaskeskind, er det en fordel at brede kluden ud til fuld størrelse og trække denne over emnet for hurtig aftørring. Herefter vrider man vaskeskindskluden hårdt op igen, og aftørrer resterende små vandmængder på overfladen med let hånd. Skulle der være lidt restdug på overfladen, vil dette forsvinde af sig selv grundet vaskeskindskludens unikke egenskaber, med perfekt resultat til følge.