Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Rupes DA Fine Gul Microfiberpude ø130, 1 stk. Se fuld størrelse

Rupes DA Fine Gul Microfiberpude ø130, 1 stk.

NYHED! Rupes DA Fine Microfiber  polerpuder ”Gul  medium ”  med velcro. Disse Rupes Microfiber polerpuder er særdeles velegnede til at fjerne alle former for lettere hologrammer, mindre ridser samt lettere oxideret lak på alle former for malede overflader. 

Flere detaljer

  • 1 stk. Gul ø130/150

DKK 136,88 inkl. moms
DKK 109,50 ekskl. moms

6 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Disse Microfiber puder udmærker sig ved at have en lang og forholdsvis blød overflade af microfibre  som sammen med det forholdsvis flexible skummateriale med velcro, gør den yderst effektiv  til de poleropgaver hvor  smidighed i puden  er ønsket f.eks. til kurvede flader m.m.  Er også perfekt til polering af keramiske lakker. Benyttes primært sammen med dual action polermaskiner som Rupes Bigfoot, Mille m.fl. Vi anbefaler at bruge Rupes DA-Fine (fantastisk til keramiske lakker) eller Rupes Protect.