Nyhedsbrev
Rupes Blå Microfiberpude ø130/150, 1 stk. Se fuld størrelse

Rupes Blå Microfiberpude ø130/150, 1 stk.

Rupes Microfiber  polerpuder ”Blå coarse/grov”  med velcro. Disse Rupes microfiber polerpuder er særdeles velegnede til at fjerne alle former for hologrammer, ridser samt oxideret lak på alle former for malede overflader. Er lidt mindre aggressiv end Rupes uldpuderne. 

Flere detaljer

  • 1 stk. Blå ø80/100
  • 1 stk. Blå ø130/150

DKK 118,75 inkl. moms
DKK 95,00 ekskl. moms

7 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Disse microfiber polerpuder udmærker sig ved at have en kort men meget kompakt overflade af microfiber  som sammen med det forholdsvis faste skummateriale med velcro, gør den yderst effektiv  til de krævende poleropgaver, men samtidig ikke mere aggressiv en at man ofte kan afslutte direkte med en polish eller lakforsegler. Er også perfekt til polering af keramiske lakker. Benyttes primært sammen med dual action polermaskiner som Rupes Bigfoot, Mille  m.fl. Vi anbefaler at bruge Rupes Zephir (coarse-grov) eller Rupes Quarz (medium) polermidler da disse forhindrer varmeopbygning under polering for perfekt resultat.