Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Rupes Blå Uldpude Coarse ø130/145mm, 1 stk. Se fuld størrelse

Rupes Blå Uldpude Coarse ø130/145mm, 1 stk.

Rupes uld polerpuder ”Blå coarse/grov”  med velcro. Disse Rupes uldpolerpuder er særdeles velegnede til at fjerne alle former for hologrammer, ridser samt oxideret lak på alle former for malede overflader.

Flere detaljer

  • 1 stk. Uld pude ø80/90
  • 1 stk. Uld pude ø130/145
  • 1 stk. Uld pude ø150/170

DKK 100,00 inkl. moms
DKK 80,00 ekskl. moms

8 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Mere info

Disse uldpuder udmærker sig ved at have en kort men meget kompakt overflade af uldfibre som sammen med det forholdsvis faste skummateriale med velcro, gør den yderst effektiv  til de krævende poleropgaver, men samtidig ikke mere aggressiv en at man ofte kan afslutte direkte med en polish eller lakforsegler. Er også perfekt til polering af keramiske lakker. Benyttes primært sammen med dual action polermaskiner som Rupes Bigfoot, Mille, m.fl. Vi anbefaler at bruge Rupes Zephir (coarse-grov) eller Rupes Quarz (medium) polermidler da disse forhindrer varmeopbygning under polering for perfekt resultat.