Nyhedsbrev

Rupes Bigfoot LHR 75E BAS mini excentrisk polermaskine, kit

Denne mindre maskine i Rupes Bigfoot serien med ø75 mm bagskive og 12mm udslag, gør at man kan komme til at lave den velkendte fantastisk Rupes BigFoot finish uden hologrammer på hele lakken, også på kraftigt kurvede overflader og smalle steder som ellers normalt er vanskelige at komme til. Fungerer også fint med vandslibepapir. F.eks. Abralon.

Normal 2.842,50,- Tilbudspris 2.485,- u/moms

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 3.106,25 inkl. moms
DKK 2.485,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Maskinen er også rigtig god til efterpolering af f.eks. fugleklatter som man har vandslebet væk. Med denne maskine tager det ingen tid at opnå perfekt finish på disse normalt vanskelige områder. Trinløs hastighed.

Rupes LHR75E Mini BAS-kit indeholder følgende:

1 x Rupes Bigfoot  LHR75E MINI polermaskine

1 x Rupes DA-Coarse - grov polermiddel 250ml

1 x Rupes DA-Fine - fin polermiddel 250ml

1 x Rupes coarse uldpolerpude 80-90mm. m/velcro grov - blå

1 x Rupes fine uldpolerpude 80-90mm. m/velcro type fine - gul

1 x Rupes DA-coarse skumpolerpude 80-100mm. m/velcro - blå

1 x Rupes DA-fine skumpolerpude 80-100mm. m/velcro - gul

4 x Rupes mikrofiberklude

1 x Rupes kabelholder

Klik ind på nedenstående film og få gode tips...