Nyhedsbrev

Rupes Bigfoot iBrid HLR15 BAS kit, Batteripolermaskine m/tilbehør

NYHED! Introduktion af Rupes iBrid BigFoot batteripolermaskiner, revolutionerende polering med ledningsfri og  med moment som en 230 volts polermaskine. Den nye batteripolermaskine har en uovertruffen ydeevne, men sikrer også en behagelig oplevelse med ergonomisk design, reduceret støj og lave vibrationsniveauer. 

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 6.687,50 inkl. moms
DKK 5.350,00 ekskl. moms

Produktinformation:

Dette avancerede batterisystem kører med imponerende 18V og leverer en betydelig kapacitet på 5 Ah, hvilket sikrer forlænget drift uden afbrydelser. Med en bemærkelsesværdig batterilevetid på op til 40 minutters kontinuerlig drift ved fuld kraft, er denne polermaskine konstrueret til uafbrudt brug under vigtige opgaver. Dens lithium-ion (Li-ion) teknologi garanterer ensartet ydeevne, hvilket eksemplificerer pålidelighed under krævende forhold. Med dette højtydende batteri i sin kerne fremstår BigFoot iBrid polermaskinen som en autentisk arbejdshest, der konsekvent giver exceptionelle resultater i de mest udfordrende opgaver.

Dette polerkit indeholder:

1 stk. Rupes Bigfoot iBrid HLR15 batteripolermaskine

2 stk. LI-ION batterier 18V 5 AH

1 stk. Lyn batterilader til 2 batterier

2 stk. Grove uldpolerpuder

2 stk. Fine uldpolerpuder

2 stk. Grove skumpolerpuder

2 stk. Fine skumpolerpuder

1 stk. DA Coarse polermiddel, 250ml. (grov)

1 stk. DA Fine polermiddel, 250 ml. (fin)

Se demo video her: