Nyhedsbrev

Rupes Bigfoot Mark III LHR15 LUX Polermaskine, Luksuskit

Rupes introducerer dette nye kit med excentriske Rupes Bigfoot Mark III LHR15LUX polermaskine som er 3. generation, hvor der er flere forskellige forbedring end på tidligere udgave Mark II. En fantastisk maskine! Med denne maskine er det slut med hologrammer når du poler, også på de mørke lakker, som ellers har været et stort problem.  

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 4.887,50 inkl. moms
DKK 3.910,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Maskinen revolutionerer måden at polere på, og er både for nybegynderen men absolut også for den erfarne bruger af polermaskiner. Med denne maskine er det slut med at lave hologrammer i lakken når man polerer på de mørke lakker, som ellers har været et stort problem.  

Den fjerner let vaskeridser og mathed i lakker, samtidig med at det er den ultimative maskine til at polere lakker op efter at man har vandslebet lakker. Meget tidsbesparende. 125mm bagskive. Trinløs hastighed. Maskinens udsving er på 15mm.

Når man anvender denne Rupes BigFoot maskine er man sikker på at der ikke skabes hologrammer under poleringen, samtidig med at man grundet polermaskinens virkemåde sammenholdt med Rupes polermidler , er i stand til at holde temperaturen under poleringen under 40 grader. Dette er meget vigtigt da flere og flere biler er opbygget af aluminium eller kunststofmaterialer, som ikke tåler opvarmning særlig godt. Mange har prøvet at slibe/polere igennem lakkens klarlak og dette problem mindskes væsentligt med denne maskine da temperaturen kan holdes nede..

Rupes Mark III LHR15 LUX Deluxekit indeholder følgende:

1 x Rupes Bigfoot Mark III LHR15.

1 x Rupes DA Coarse - grov polermiddel 250ml.

1 x Rupes DA FINE - fin polermiddel 250ml.

1 x Rupes UNO Protect one-step polermiddel 250ml.

1 x Rupes Coarse uldpolerpude 130-145mm. m/velcro grov - blå.

1 x Rupes Fine uldpolerpude 130-150mm. m/velcro fine - gul.

1 x Rupes DA Coarse skumpolerpude 130-150mm. m/velcro grov - blå.

1 x Rupes DA Fine skumpolerpude 130-150mm. m/velcro fin - gul.

4 x Rupes mikrofiberklude.

1 x Claw pad tool (renseværktøj til polerpuder)

1 x Kabel klemme

1 x Lækkert Rupes arbejdsforklæde.

1 x Meget lækker Rupes taske med plads til alt polergrejet, meget kraftig.

Klik ind og se nedenstående film..