Nyhedsbrev

Polersvampe, oval påføringssvamp

Denne ovale polersvamp til påføring af bl.a. lakforsegler, polisher, plastfornyere m.m. Svampen  ligger super godt i hånden, og sikrer pga. sin form, at man kan påføre lakforsegleren meget tæt på f.eks. gummilister m.m. uden at risikere at lave ”polishskjolder” på plast, gummi og vinyl. Ligeledes er det meget nemt at ligge korrekt mængde polermiddel ud, da svampen fordeler polishen optimalt. 

Flere detaljer

  • 1 stk.
  • 12 stk. pakke

DKK 172,50 inkl. moms
DKK 138,00 ekskl. moms

3 produkter er relateret til dette produkt

10 andre varer i samme kategori:

Produktinformation:

Svampens størrelsen er 15 x 8,5 x 3 cm.

Polersvampen kan nemt rengøres så den kan bruges igen og igen. Dette gøres ved at anvende  en alkalisk sæbe som Uniren, Copolymeraffedter, Grovrenser 3 eller Super J 240. Bland 1-2 dl. af en af sæberne i en spand på 10 ltr. og fyld op med vand. Læg polersvampen i blød i denne blanding. Gerne 1-2 timer og gennemskyl så svampen grundigt. Når svampen er tør er den så god som ny igen.