Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Microfiber polersvampe med håndtag, blå Se fuld størrelse

Microfiber polersvampe med håndtag, blå

Denne microfiber polersvamp med håndtag er helt perfekt til påføring af bl.a. lakforsegler, polisher, plastfornyere m.m. Svampen  ligger super godt i hånden, og sikrer pga. sin form, at man kan påføre lakforsegleren meget tæt på f.eks. gummilister, uden at risikere at lave ”polishskjolder” på plast, gummi og vinyl. Meget nemt at ligge korrekt mængde polermiddel ud, da svampen fordeler optimalt. 

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 27,19 inkl. moms
DKK 21,75 ekskl. moms

10 andre varer i samme kategori:

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Svampens størrelsen er ø150mm

Polersvampen kan nemt rengøres så den kan bruges igen og igen. Dette gøres ved at anvende  en alkalisk sæbe som Uniren, Copolymeraffedter, Grovrenser 3 eller Super J 240. Bland 1-2 dl. af en af sæberne i en spand på 10 ltr. og fyld op med vand. Læg polersvampen i blød i denne blanding. Gerne 1-2 timer og gennemskyl så svampen grundigt. Når svampen er tør er den så god som ny igen.