Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Lampestativ for Multimatch 8, teleskop Se fuld størrelse

Lampestativ for Multimatch 8, teleskop

SCANGRIP WHEEL STAND er udviklet til mobil positionering af belysning i værkstedet. Det gør det nemt at flytte lyset til, hvor du har brug for det, og samtidig undgå ubehagelig og tung løft fra en arbejdsplads til den anden. 
 
Det er hurtigt og nemt at placere arbejdslyset på SCANGRIP WHEEL STAND, og når det er monteret, kan lyset vippes for at give den optimale strålevinkel. 

Flere detaljer

  • 1 ltr.

DKK 758,00 ekskl. moms

DKK 947,50 inkl. moms

Produktinformation:

Når jobbet er færdigt, kan det nemt sættes til side. SCANGRIP WHEEL STAND kan forlænges fra kun 0,7 m op til 1,9 m, hvilket giver dig fuld fleksibilitet til at placere lyset i den ønskede højde. For at give belysning til arbejdet på siden af bilen er den lave arbejdshøjde særlig nyttig. 
 
De 3 hjul er robuste og af høj kvalitet og kan nemt rulles på ujævne overflader. 2 af hjulene er låsbare for at sikre en sikker og fast position. SCANGRIP WHEEL STAND er lavet af slidstærkt og robust pulverlakeret stål til både indendørs og udendørs brug.