Vi holder juleferie lukket fra d. 22. December til d. 1. Januar.
Nyhedsbrev

Ghibli Tæpperenser ES9S, 1300watt

Easy Clean Tex model ES 9 er velegnet til rensning af bilsæder, bundmåtter, tæpper, møbler og andre former for tekstiler. Er en yderst stærk og gennemprøvet maskine. Bruges mange steder til udlejning, da den er så holdbar og driftsikker, samtidig med at den er nem at anvende.


 

Flere detaljer

 • 1 stk.

DKK 11.618,75 inkl. moms
DKK 9.295,00 ekskl. moms

5 produkter er relateret til dette produkt

5 andre varer i samme kategori:

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktbeskrivelse:

Tæpper og tekstiler renses helt i bund, fordi maskinens kraftige membranpumpe presser rensevæsken helt ned i tekstilerne, hvorefter sugemotoren med en sugeevne på 2500 mm vandsøjle effektivt fjerner alt snavs og rensevæske.

Den dobbelte membranpumpe kører kun når den aktiveres og tager ikke skade, selvom den skulle køre tør i en kortere periode.,

Easy Clean Tex ES 9 S er udført i slagfast plast, har en gummi stødkant og kører stabilt på 4 drejehjul. Maskinen leveres standard med både gulv- og møbelmundstykke. Rentvandstanken rummer 9 ltr vand. L41xB38xD51cm.

 • Dobbelt membranpumpe
 • Indbygget pressostat
 • Gummistødkant
 • Robust bærehåndtag
 • 4 stk. drejehjul
 • Forfilter ved pumpe
 • Metaldyser
 • Metalkoblinger
 • Metalventiler
 • Sugeslange med drejeled
 • Sugefilter i rustfrit stål
 • Meget ekstratilbehør