/* END Header USP */
Nyhedsbrev

Textilfarve, sort

Textilfarve genopfrisker effektivt falmede eller skjoldede tæpper, bundmåtter, bagagerumsmåtter samt hattehylder. Skal altid testes på et ikke synligt sted inden endelig brug.

Flere detaljer

  • 5 ltr.

DKK 775,00 inkl. moms
DKK 620,00 ekskl. moms

10 andre varer i samme kategori:

1 produkter er relateret til dette produkt

Textilfarven omrystes grundigt før brug. Emnet skal være helt fri for snavs, og samtidig være helt tør før man påfører textilfarven. Foretag altid en test på et ikke synligt sted før brug. Textilfarven påføres i et til flere tynde lag til ønsket farve opnås. Påføres oftest med forstøver. Ved små emner kan man også anvende en almindelig pensel. Påfør altid så jævnt et lag som muligt, for at sikre optimal ensartet overflade.