Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
MiST rensevæske Se fuld størrelse

MiST rensevæske

MiST væske til MiST luftrensemaskinen.

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 113,13 inkl. moms
DKK 90,50 ekskl. moms

2 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

MiST er en meget unik lugtdræber maskine. MiST dræber mikroorganismer, mug og bakterier overalt i kabinen og højner luftkvaliteten. Praktisk foregår det ved, at MiST-maskinen, der er på størrelse med en skotøjsæske, placeres på kabinegulvet og påfyldes en særlig væske. Ventilationsanlægget sættes til at recirkulere, og maskinen tændes. Herefter producerer maskinen udtralydsvibrationer, som krystalliserer væsken til nanopartikler. De spredes i form af damp, der når ud i selv kabinens fjerneste afkrog. I løbet af et kvarter dræbes langt de fleste de uønskede partikler, og der genskabes en neutral lugt. Fjerner langt de fleste lugtgener efter bl.a. rygning og hund. En helt igennem fantastisk maskine.