Nyhedsbrev

Blå Pusser, vinduespuds

Blå Pusser er et meget effektivt produkt til rengøring af bl.a. vinduer, spejle, pletter m.m. Bruges mest effektivt koncentreret (men kan blandes 1:1), da det herved er ekstremt nemt at aftørre emnet for perfekt resultat. Det blanker simpelt hen af overfladen efter en let berøring med viskestykker/lagenklude eller blå papir.

Flere detaljer

  • ½ ltr.
  • 5 ltr.
  • 20 ltr. Tungt gods - sender derfor kun til erhvervsadresse

DKK 237,50 inkl. moms
DKK 190,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Blå Pusser bruges primært koncentreret i en forstøver, og påføres f.eks. på en siderude med 2-3 sprøjt med forstøveren. Herefter tager man klude som Viskestykker eller lagner, alternativt blå papir og rengør overfladen i cirkelbevægelser. Ved at lette trykket fra kluden får man produktet til at tørre ud med minimal arbejdskraft, således at emnet står helt rent. Husk at rulle vinduet ned så ruden bliver helt rent overalt. Også god til at fjerne trafikfilm fra vinduesviskerne. Bruges også som lettere generel pletfjerner da den også på dette område gør det ganske godt.

Hvis der på ruden skulle være noget som ligner kalkpletter eller løbere af kalk, som man bare ikke kan pudse væk, så kig lige under Trolluld (ståluld til glas). Dette løser 99% af gangene problemet.