Nyhedsbrev

Keramisk Coating CC36 sæt til langtidsbeskyttelse af lak

Keramisk Coating CC36 sæt til langtidsbeskyttelse af lak - er en glashård, men alligevel fleksibel langtidsbeskyttelse af billak som er ekstrem modstandsdygtig overfor vejrpåvirkninger som UV-stråling og syreregn, men også mod aggressive påvirkninger, som vejsalt, tjære-, vej- og industriforurening. Overfladen bliver ekstremt vandafvisende (hydrofob). 

Flere detaljer

  • 1 sæt

DKK 1.186,25 inkl. moms
DKK 949,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Den keramiske beskyttelseslag har en snavsafvisende virkning og på samme tid har den en nem rengørende effekt. Den giver intensiv farveopfriskning og farvedybde. Påføring består af to-trins forsegling i et sæt med lakforberedelse og applikationssvampe. Den har en levetid på op til 36 måneder med årlig service af en autoriseret CC36-partner. Velegnet til: blank og mat lak samt folier/delfolier.