Nyhedsbrev

Prox RGS 0,5 ltr.

Prox RGS spraypolish er et polermiddel til lynhurtigt at vedligeholde den allerede flotte bil. Giver en flot blank og glat overflade ved et minimum af arbejde. Bruges f.eks. efter bilvask eller til biler i udstillingen som skal stå spot on. Må bruges på alle materialer også gummilister, glas m.m.

Flere detaljer

  • ½ ltr.

DKK 140,00 inkl. moms
DKK 112,00 ekskl. moms

3 produkter er relateret til dette produkt

Brugsanvisning:

Håndpolering:  PROX RGS spraypolish påføres med en forstøver f.eks. Jumbo forstøver (typisk 2-3 sprøjt til en forskærm), hvorefter man tager en fnugfri bomuldsklud allerhelst lagenklude eller viskestyksklude og med cirkelbevægelser polerer med let hånd produktet ud på emnet. Straks herefter vender man kluden om og med helt let hånd føres kluden hurtigt hen over emnet, hvorefter produktet blanker helt op (virker lidt som en vinduespuds i brug). Dette produkt må komme på alle overflader således at man kan sprøjte produktet ud over lakken, plastic, gummi og glas, hvorefter man blot aftørrer emnet som beskrevet ovenfor. Se nedenstående film...