Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Rød Super Polish 0,5 ltr. Se fuld størrelse

Rød Super Polish 0,5 ltr.

Rød Super Polish er en super god og lynhurtig polish med fantastisk effekt.  Er velegnet til alle laktyper. Ved maskinbrug let slibende. Kan bruges både i hånden og med maskine.

Flere detaljer

  • ½ ltr.

DKK 77,50 inkl. moms
DKK 62,00 ekskl. moms

5 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Rød Super Polish påføres lakken, hele bilen rundt, med polerskive, svamp eller klud. Når polermidlet er tørret op blankes polishen af med polerskive eller klud f.eks. microfiber klud. Lakken efterlades blank og strålende. Produktet må ikke kommes på plast, gummi og vinyl. Altså må produktet kun kommes på lakkerede overflader. Det vil altid være en fordel at påføre Lys Plast Nyt på diverse plast, gummi og vinyl dele inden polering. Dette gøres for nemt at kunne fjerne eventuelle polishrester fra lister m.m. hvis disse rammes under poleringen.