Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Rupes DA Fine High Performance Polish Gul 1 ltr. Se fuld størrelse

Rupes DA Fine High Performance Polish Gul 1 ltr.

Den helt nye Rupes High Performance Fine polish er en optimeret  fin polish som er udviklet for hurtig og nem  fjernelse af mindre vaskeridser samtidig med at den er kemisk rensende. Super til de hårde ridsefaste lakker, herunder keramiske. Optimal med Rupes Bigfoot Dual Action polermaskine. Meget lille varmeudvikling hvilket medvirker til at undgå hologramdannelse. Forbedret effekt.

Flere detaljer

  • 1 ltr.

DKK 298,75 inkl. moms
DKK 239,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Håndpolering:  Ved påføring med Oval polersvamp eller Blå microfiberklud, lægger man et tyndt lag på i jævne gentagne cirkelbevægelser til lakken fremstår som ønsket. Herefter aftørres med Blå microfiberklud eventuelt med lidt vinduespuds (Blå Pusser) for nemmere aftørring, hvorefter man fortsætter poleringen med afsluttende polish eller lakforsegler.

Maskinpolering:  Ved påføring med polermaskine (bedste resultat opnåes med exentrisk polermaskine f.eks. Rupes Bigfoot), monteres maskinen med evt. Rupes gul eller grøn skumpolerpude. Påfør herefter Rupes keramik   direkte på polerpuden, og poler i jævne bevægelser til overfladen er stort set ren. Herefter aftørres med Blå microfiberklud eventuelt med lidt vinduespuds (Blå Pusser) for nemmere aftørring, hvorefter man fortsætter poleringen med afsluttende polish eller lakforsegler.

Produktet må ikke komme på ubehandlet plast, gummi og vinyl. Disse dele beskyttes med Lýs Plast Nyt inden poleringen påbegyndes.