Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Rupes DA Coarse High Performance Blå 1 lltr. grov polermiddel Se fuld størrelse

Rupes DA Coarse High Performance Blå 1 lltr. grov polermiddel

Den helt nye polish fra RUPES High Performance Coarse er designet for maksimal effekt. Denne hurtigslibende compound er ideel til brugere der ønsker hurtigt og nem fjernelse af defekter på alle laktyper. Polishen er optimeret til at opnå den bedste ydelse, hvis den bruges sammen med  RUPES coarse skum eller uldpuder på en Bigfoot Dual Action polermaskine.  Betydelig forbedret slibende effekt.


Flere detaljer

  • 1 ltr.

DKK 361,25 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Håndpolering:  Ved påføring med Oval polersvamp eller Blå microfiberklud, lægger man et tyndt lag på i jævne gentagne cirkelbevægelser til lakken fremstår som ønsket. Herefter aftørres med Blå microfiberklud eventuelt med lidt vinduespuds (Blå Pusser) for nemmere aftørring, hvorefter man fortsætter poleringen med afsluttende polish eller lakforsegler.

Maskinpolering:  Ved påføring med polermaskine (bedste resultat opnåes med exentrisk polermaskine f.eks. Rupes Bigfoot), monteres maskinen med evt. Rupes blå eller grøn skumpolerpude. Påfør herefter Rupes Coarse  direkte på polerpuden, og poler i jævne bevægelser til overfladen er stort set ren. Herefter aftørres med Blå microfiberklud eventuelt med lidt vinduespuds (Blå Pusser) for nemmere aftørring, hvorefter man fortsætter poleringen med afsluttende polish eller lakforsegler.

Produktet må ikke komme på ubehandlet plast, gummi og vinyl. Disse dele beskyttes med Lys Plast Nyt inden poleringen påbegyndes. 


Kunder, der købte denne vare, købte også: