Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Rupes UN1 Pure Ultrafinishing Polish, 1 ltr. Se fuld størrelse

Rupes UN1 Pure Ultrafinishing Polish, 1 ltr.

Rupes UN1 Pure Ultrafinishing polish er en kvalitetspolish med fine slibekorn til fjernelse af lettere vaskeridser, matteringer m.m. og som afslutter poleringen i én arbejdsgang. Lynhurtig polish til de nemmere opgaver. Produktet inderholder silikone.

Flere detaljer

  • 1 ltr.

DKK 278,75 inkl. moms
DKK 223,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Håndpolering:  Ved påføring med Oval polersvamp eller Blå microfiberklud, lægger man et tyndt lag på i jævne gentagne cirkelbevægelser til lakken fremstår som ønsket. Lad produktet tørre minimum 5 minutter og tør af med Blå microfiberklud.

Maskinpolering:  Ved påføring med polermaskine (bedst med exentrisk polermaskine f.eks. Rupes Big Foot), monteres maskinen med f.eks. uld, microfiber eller blød/mellem skumpolerpude. Påfør herefter Rupes UN1 Pure Ultrafinishing polish direkte på polerpuden, og poler i jævne bevægelser til overfladen er stort set ren. Herefter aftørres med Blå microfiberklud.

Produktet må ikke komme på ubehandlet plast, gummi og vinyl. Disse beskyttes med Lys Plas Nyt inden polering.