Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Læderpleje 212 ml. Se fuld størrelse

Læderpleje 212 ml.

Læderpleje er et yderst effektivt produkt til at rense, pleje og opfriske de fleste læderoverflader såsom lædersæder i biler, lædermøbler, sko, tasker, bælter m.m. Er fantastisk til at få læderet til at stramme op på f.eks. bilsæder, stole m.m. Renser mildt overfladen og overfladebehandler læderet optimalt.

Flere detaljer

  • 212 ml.

DKK 86,25 inkl. moms
DKK 69,00 ekskl. moms

4 produkter er relateret til dette produkt

Brugsanvisning:

Læderpleje påføres emnet med f.eks. vores ovale svamp i et jævnt og meget tyndt lag. Lad voksen tørre og poler grundigt efter med en ren blød klud evt. lagenklud eller viskestykker. OBS.: Visse lædertyper tåler ikke voks. Prøv derfor først på et ikke synligt sted. Dette produkt er også suveræn til at smidiggøre læderet så det føles lækkert og nyt igen.