Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Imprægneringsspray 500 ml. Se fuld størrelse

Imprægneringsspray 500 ml.

Textil imprægneringsspray anvendes til bl.a. imprægnering af bilsæder, bundmåtter, telte, parasoller, hynder, skitøj, skind, sko, støvler m.m. Produktet gør overfladen vandskyende og langt mindre modtagelig for snavs, olie og fedtpletter. Spildes der f.eks. cola eller is på stofsædet i bilen, tørres dette nemt af igen, da overfladen er imprægneret og derfor ikke kan absorbere det spildte.

Flere detaljer

  • 500 ml.

DKK 71,25 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Textil imprægneringsspray forstøves på i en afstand af ca. 25-30 cm. i et jævnt tyndt lag. Overfladen skal selvfølgelig være ren og tør inden behandlingen. Hvis det behandlede skal foldes sammen efter behandling, skal overfladen være helt tør. Meget lang holdbarhed. Man bør altid prøve produktet på et ikke synligt sted før endelig brug.

1 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også: