Nyhedsbrev

Sort Plast Nyt

Sort Plast Nyt er et specialprodukt, som benyttes når en almindelig plastfornyer ikke slår til. Eksempelvis polishskjolder på lister kan man ofte fjerne med dette produkt.  Er også god til at trække de meget falmede plasttyper, hvor den sorte farve fremstår falmet, op igen. Også god til opfriskning af ældre vinyltage. Bruges primært udvendig. Test altid på et ikke synligt sted før brug!!

Flere detaljer

  • ½ ltr.
  • 5 ltr.

DKK 762,50 inkl. moms
DKK 610,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Sort Plast Nyt påføres overfladen med blød svamp (Oval polersvamp) eller fnugfri klud (Lagenklud-Viskestykker). Lad produktet tørre i 10-15 minutter hvorefter overskydende plastfornyer aftørres. Undgå at komme produktet ud på lakken, da det er tidskrævende at fjerne igen. Hvis dette alligevel sker afrenses lakken med f.eks. koldaffedter eller andet egnet rensemiddel. Sort Plast Nyt bruges primært udvendig. Test altid produktet på et ikke synligt sted før brug!!