Nyhedsbrev

Tjærefjerner, 205 ltr.

Tjærefjerner er et universalt, effektivt og meget stærkt affedtningsmiddel, til fjernelse af bl.a. vanskelige voksrester/lim/fedt/olie og tjære m.m. på bl.a. nye og brugte biler, motorcykler, campingvogne samt både. Kraftigt virkende opløsningsmiddel, og skal altid testes på et ikke synligt sted før brug. Ønskes et mildere tjærefjerningsmiddel vælges produktet koldaffedter.

Flere detaljer

  • 205 ltr. Farligt gods! Sendes derfor kun til leveringsadresse

DKK 10.211,56 inkl. moms
DKK 8.169,25 ekskl. moms

Tjærefjerner påføres emnet, som skal renses med en forstøver eller fnugfri klud. Aftør straks emnet med en tør klud. Virker omgående. Emnet skal altid være afkølet, da produktet er brandfarligt. Hvis produktet påføres et emne og man er for langsom til at få det aftørret forsvinder renseeffekten drastisk. Hvis Tjærefjerner bruges på emner som f.eks. lygteglas, skal man være yderst påpasselig med lynhurtig aftørring, da sådanne plastdele kan krakelere ved længerevarende kontakt med dette produkt.  Produktet er et opløsningsmiddel og skal altid testes på et ikke synligt sted før brug.  Ønskes et mildere tjærefjerningsmiddel vælges produktet koldaffedter.