Nyhedsbrev

Cellulosefortynder, 205 ltr.

Cellulose fortynder er bl.a. et effektivt affedtningsmiddel til rensning og fjernelse af fedtstof før maling. Er også god til at fjerne harpiksnedfald fra lakker. Bruges også til rengøring af div. malergrej samt til fortynding af cellulose maling. Bruges også til pletfjerning af f. eks. græs, harpiks og fedtpletter. Skal altid testes før brug på et ikke synligt sted.

Flere detaljer

  • 205 ltr. Farligt gods! Sendes derfor kun til leveringsadresse

DKK 7.175,00 inkl. moms
DKK 5.740,00 ekskl. moms

Brugsanvisning:

Cellulosefortynder påføres emnet som skal renses med en forstøver eller fnugfri klud. Aftør straks emnet med en tør klud. Virker omgående. Skal bruges koncentreret.  Emnet skal altid være afkølet da produktet er brandfarligt. Hvis produktet påføres et emne og man er for langsom til at få det aftørret forsvinder renseeffekten drastisk. Skal altid testes før brug på et ikke synligt sted.