Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Koldaffedter, 205 ltr. Se fuld størrelse

Koldaffedter, 205 ltr.

Koldaffedter er et universalt effektivt affedtningsmiddel til fjernelse af bl.a. voksrester/lim/fedt/olie og tjære m.m. på bl.a. nye og brugte biler, motorcykler, campingvogne samt både. Produktet er også velegnet til at fjerne olie/fedtpletter fra stofsæder. Koldaffedter er effektiv til at fjerne de limrester som fremkommer efter afmontering af beskyttelsesfolie på nye biler. Super limfjerner.

Flere detaljer

  • 205 ltr. Farligt gods! Sendes derfor kun til leveringsadresse

DKK 9.609,38 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Koldaffedter påføres emnet som skal renses med en forstøver eller fnugfri klud. Aftør straks emnet med en tør klud. Virker omgående. Emnet skal altid være afkølet da produktet er brandfarligt. Hvis produktet påføres et emne og man er for langsom til at få det aftørret forsvinder renseeffekten drastisk. Produktet er et opløsningsmiddel og skal altid testes på et ikke synligt sted før brug.  

Ønskes et kraftigere virkende rensemiddel vælges produktet tjærefjerner.