Nyhedsbrev

Husholdningssprit 93% 5 ltr.

Husholdningssprit 93% er bl.a. et effektivt rensemiddel til fjernelse af pletter som farve fra kuglepenne, sprittusser, græspletter m.m. Også meget effektiv til afrensning af vinduer m.m.

Flere detaljer

  • 5 ltr. Farligt gods! Sendes derfor kun til erhvervsadresse

DKK 336,25 inkl. moms
DKK 269,00 ekskl. moms

5 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Husholdningssprit påføres emnet som skal renses med en forstøver eller fnugfri klud. Aftør straks emnet med en tør klud. Virker omgående. Skal bruges koncentreret.  Emnet skal altid være afkølet da produktet er brandfarligt. Hvis produktet påføres et emne og man er for langsom til at få det aftørret forsvinder renseeffekten drastisk. Skal altid testes før brug på et ikke synligt sted.