Nyhedsbrev

Rense Benzin

Rense Benzin er et effektivt produkt til f.eks. pletfjerning. Ofte lykkes det at fjerne vanskelige pletter af fedt, olie, harpiks, lim efter klistermærker, tyggegummi og læbestift. Rense benzin er også effektiv til fjernelse af fedtpletter på gulvtæpper, rensning af pensler anvendt til fernis, møbelpolitur m.m. Skal altid testes før brug på et ikke synligt sted.

Flere detaljer

  • 5 ltr. Farligt gods! Sendes derfor kun til erhvervsadresse
  • 20 ltr. Farligt gods! Sendes derfor kun til erhvervsadresse

DKK 221,88 inkl. moms
DKK 177,50 ekskl. moms

5 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

Rense Benzin påføres emnet, som skal renses med en forstøver eller fnugfri klud. Aftør straks emnet med en tør klud. Virker omgående. Skal bruges koncentreret.  Emnet skal altid være afkølet da produktet er brandfarligt. Hvis produktet påføres et emne og man er for langsom til at få det aftørret forsvinder renseeffekten drastisk. Skal altid testes før brug på et ikke synligt sted.