Nyhedsbrev

Tornador Gun Z020RS Black 1,0 ltr.

NYHED! Tornador Gun Z020RS ny forbedret model er en lille, men meget effektiv kvalitets rensemaskine på lufttryk.

I vores store udvalg af produkter til rengøring, er Tornador Gun en klar favorit her i Jydsk Auto Make-up.

Vi har selvfølgelig sørget for fri fragt ved køb over kr. 1000,- og garanteret hurtig levering.

Vejl. udsalgspris 1.449,--ekskl.-moms    

Kampagnepris NU 1.195,- ekskl. moms

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 1.493,75 inkl. moms
DKK 1.195,00 ekskl. moms

Produktinformation:

Teknologien

Denne helt nyudviklede Tornador Gun Z020RS Black, sikrer en endnu mere kraftfuld og hurtigere rengøring end tidligere model Tornador Z020S Black. Til professionelle arbejdsforhold er Tornador Z020RS BLACK et must. Du sparer tid og energi, fordi Z-020RS selv med mindre lufttryk er endnu mere effektiv og kraftfuld end tidligere model. Arbejdstryk: 4,5 - 6,5 bar/max 8,5 bar. Luftforbrug: 245 l/m ved 5,5 bar tryk. Vejer kun 670 gram.

Anvendelsesområder

Tornador Z020RS BLACK anvendes overalt i bilen og er særlig god der hvor pladsen er trang f.eks. i dørfalse, fjerner også nemt og hurtigt genstridige pletter såsom tyggegummi eller lignende.

Præcis dosering

Gennem den medfølgende reduktion er det nu muligt at regulere arbejdstrykket direkte på enheden og dermed også doser brug af kemikalier, helt nøjagtigt.

Rengøringsudstyr til professionelle

Enhederne i Tornador serien er udviklet til professionel brug, og må kun betjenes af kvalificeret personale. Da den fine forstøvning af kemikalier kræver, beskyttelsesforanstaltninger for brugeren, som beskrevet i vejledningen. Åndedrætsværn og høreværn bør være en selvfølge, når man arbejder med Tornador.

Se nedenstående klip..