Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Gul Rilsan Vaskebørste træ, kort 28 cm Se fuld størrelse

Gul Rilsan Vaskebørste træ, kort 28 cm

Gul Rilsan Vaskebørste med træskaft er en håndlavet topkvalitets vaskebørste til billakker og andre sarte overflader. Denne kvalitets vaskebørste er med meget fine og bløde hår og er derfor fantastisk til sarte billakker man ikke ønsker at ridse. Vaskebørsten er 28 cm lang og selv vaskefladen er 14 cm.

Flere detaljer

  • Kort model

DKK 206,25 inkl. moms
DKK 165,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Da det er ægte træ som skaftet er lavet af anbefales det, at man efter brug ikke efterlader denne i en spand vand men istedet ligger den til tørre, for at opnå lang holdbarhed. Denne børste tåler både varmt vand og højttryksrenser.