Nyhedsbrev

Tilbudspakke Microfiberklud 50xBlå 1xGrøn 1xGrå

50 stk. Blå mikrofiberklude i str. 40 x 40 cm. 1 stk. Grøn microfiberklud 60 x 30 cm. til fine opgaver som polering af glas og spejle. 1 stk. Grå microfiberklud 70 x 50 cm. bruges istedet for vaskeskind. Derudover anvendes disse mikrofiberklude også til generelle rengøringsopgaver m.m.

Kampagnepris!

Flere detaljer

  • 1 tilbudspakke

DKK 685,00 inkl. moms
DKK 548,00 ekskl. moms

Produktinformation:

Blå mikrofiberklude anvendes bl.a. til aftørring af polish og lakforsegler. Tag mikrofiberkluden og før den stille og roligt hen over den polerede overflade, gerne store bevægelser først, efterfulgt af tætte cirkelbevægelser med et let tryk til sidst. Dette sikrer, at polermidlet bliver godt fordelt og aftørret optimalt til perfekt finish. Vend gerne kluden flere gange under aftørring. Kluden må helst ikke blive for fugtig, da dette nedsætter aftørringsevnen væsentligt.  Når kluden er ved at være for uren, kan den evt. anvendes til dørfalser, kanter og lignende. Kluden kan vaskes et utal af gange uden at miste nævneværdig effekt. Vaskes bedst med vores almindelige vaskepulver, og husk at man aldrig må bruge skyllemiddel, da dette vil forringe kludens absorberende egenskaber.