Nyhedsbrev

Rudeklud, mikrofiber grøn

Disse mikrofiber rudeklude er yderst effektive til rengøring af vinduer, spejle, keramiske kogeplader m.m. Ved at anvende denne rudeklud, fjerner man med lethed eks. fedtstof fra disse emnet, og emnet efterlades 100% blankt. Kan vaskes rigtig mange gange uden at miste effekt. Størrelsen er 64 x 32 cm.

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 86,25 inkl. moms
DKK 69,00 ekskl. moms

1 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Mikrofiber rudekluden bruges i hårdt opvredet stand. Ved brug til vinduespudsning, påføres eks. Blå Pusser vinduespuds med 2-3 pift fra forstøver ud over overfladen, hvorefter man tager den hårdt opvredne rudeklud og renser overfladen i cirkelbevægelser. Let trykket på kluden og aftør emnet. Skulle der være lidt restdug på glasset, vil dette forsvinde af sig selv, grundet rudekludens unikke egenskaber, med perfekt resultat til følge.