Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Auto vaskesvamp Se fuld størrelse

Auto vaskesvamp

Denne vaskesvamp er lavet af en kvalitetsskum, som er blød i overfladen, samtidig med at den rummer ganske meget vand. Dette gør det nemmere at bruge denne vaskesvamp, da man altid har en stor vandmængde med sig i vaskeprocessen. Husk altid at vaske med rigeligt vand. Størrelsen er 20 x 11 x 6 cm.

Flere detaljer

  • 6 stk. pakning

DKK 86,25 inkl. moms
DKK 69,00 ekskl. moms

10 andre varer i samme kategori:

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Når man bruger vaskesvamp til bilvask, er det meget vigtigt, at man sørger for løbende at skylle svampen op i en spand med vand og sæbe som f.eks. Gul Auto Shampoo. Dette gør vi for at sikre, at der hele tiden fjernes eventuelle sandkorn fra vaskesvampen, så man ikke kommer til at ridse overfladen. Den bedste måde er, at komme svampen ned i spanden med sæbe, hvorefter man ”pumper” svampen med hånden, for at skylle alle urenheder ud af denne.