Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Rupes Bigfoot Mini Ibrid HLR75/Deluxe, batteri polermaskine Se fuld størrelse

Rupes Bigfoot Mini Ibrid HLR75/Deluxe, batteri polermaskine

NYHED! RUPES BIGFOOT HLR75 iBRID MINI POLISHER repræsenterer udviklingen af RUPES Polermaskiner med iBrid dual-power teknologi. Ideelt egnet til polering i kurver, konturer og svært tilgængelige steder, HLR75 iBrid Mini har 12mm. udsving og Ø75 mm bagskive. Senere bliver det muligt at tilkøbe 230volt strømkabel, således at maskinen udover batteridrevet også kan køre direkte på 230v.

 

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 6.243,75 inkl. moms
DKK 4.995,00 ekskl. moms

Produktinformation

Trinløs justerbar hastighed, Li-ION Batterier ( 18V 2,5 Ah) med Led indikator som viser aktuelt ladeniveau. Hvert batteri har en batteri brugstid på 35-45 minutter ( ved almindelig brug), så med den medfølgende ladestation som oplader batterierne til 100% på kun ca. 35 min, er der altid batteripower til din polering.

Rupes Deluxe kittet HLR75/Beta batteripolermaskinesæt indeholder følgende:

1 stk. HLR75 Rupes Bigfoot Mini polermaskine

1 stk. Systainer opbevaringsboks

2 stk. 18volt 2,5 AH Li-ion batterier

1 stk. Oplader

1 stk. DA-Coarse uldpolerpude (grov)

1 stk. DA-Fine uldpolerpude (fin)

1 st. DA-Corse skumpolerpude (grov)

1 stk. DA-Fine skumpolerpude (fin)

1 stk. DA-Coarse polermiddel, 250ml (grov)

1 stk. DA-Fine polermiddel, 250 ml (fin)

1 stk. Blå microfiberklud

1 stk. Gul microfiberklud