FERIELUKKET i uge 29 og 30
Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Støttelogo mod kræft
Rupes Bigfoot Mark II LHR21 STN Polermaskine, m/tilbehør Se fuld størrelse

Rupes Bigfoot Mark II LHR21 STN Polermaskine, m/tilbehør

Rupes excentriske Rupes Bigfoot Mark II LHR21STN polermaskine som er 2. generation og som nu er forbedret med en 30% kraftigere motor, samt et lavere strømforbrug. En fantastisk maskine! Nu er det slut med at lave hologrammer, også når man polerer på de mørke lakker, som ellers har været et stort problem.  

Normal 3.695,- Tilbudspris 2.720,- u/moms (gælder så længe lager haves)

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 3.400,00 Inkl. moms

Produktinformation:

Maskinen revolutionerer måden at polere på, og er både for nybegynderen men absolut også for den erfarne bruger af polermaskiner. Med denne maskine er det slut med at lave hologrammer i lakken når man polerer på de mørke lakker, som ellers har været et stort problem.  

Den fjerner let vaskeridser og mathed i lakker, samtidig med at det er den ultimative maskine til at polere lakker op efter at man har vandslebet lakker. Meget tidsbesparende. 125mm bagskive. Trinløs hastighed. Maskinens udsving er på 21mm.

Når man anvender denne Rupes BigFoot maskine er man sikker på at der ikke skabes hologrammer under poleringen, samtidig med at man grundet polermaskinens virkemåde sammenholdt med Rupes polermidler , er i stand til at holde temperaturen under poleringen under 40 grader. Dette er meget vigtigt da flere og flere biler er opbygget af aluminium eller kunststofmaterialer, som ikke tåler opvarmning særlig godt. Mange har prøvet at slibe/polere igennem lakkens klarlak og dette problem mindskes væsentligt med denne maskine da temperaturen kan holdes nede..

Rupes Mark II LHR21 STN standardkit indeholder følgende:

1 x Rupes Mark II LHR21 STN eksentrisk polermaskine incl. bagskive

1 x Rupes Quartz  -medium polermiddel 250ml.

1 x Rupes Keramik - fin polermiddel 250ml.

1 x Rupes skumpolerpude 130-150mm. m/velcro medium - grøn.

1 x Rupes skumpolerpude 130-150mm. m/velcro type fine - gul.

4 x Rupes mikrofiberklude    

Klik ind og se nedenstående film..


Kunder, der købte denne vare, købte også: