Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Rupes Bigfoot Mark III LHR15 DLX Polermaskine, Deluxekit Se fuld størrelse

Rupes Bigfoot Mark III LHR15 DLX Polermaskine, Deluxekit

NYHED! Rupes introducerer nu denne excentriske Rupes Bigfoot Mark III LHR15DLX polermaskine som er 3. generation, hvor der er lavet flere forskellige forbedring end på tidligere udgave Mark II. En fantastisk maskine! Med denne maskine er det slut med hologrammer når du poler, også på de mørke lakker, som ellers har været et stort problem.  

Normal kr. 4.620,- Tilbudspris 3.650,- kr. u/moms

Flere detaljer

  • 1 stk.

DKK 4.562,50 Inkl. moms

Produktinformation:

Maskinen revolutionerer måden at polere på, og er både for nybegynderen men absolut også for den erfarne bruger af polermaskiner. Med denne maskine er det slut med at lave hologrammer i lakken når man polerer på de mørke lakker, som ellers har været et stort problem.  

Den fjerner let vaskeridser og mathed i lakker, samtidig med at det er den ultimative maskine til at polere lakker op efter at man har vandslebet lakker. Meget tidsbesparende. 125mm bagskive. Trinløs hastighed. Maskinens udsving er på 15mm.

Når man anvender denne Rupes BigFoot maskine er man sikker på at der ikke skabes hologrammer under poleringen, samtidig med at man grundet polermaskinens virkemåde sammenholdt med Rupes polermidler , er i stand til at holde temperaturen under poleringen under 40 grader. Dette er meget vigtigt da flere og flere biler er opbygget af aluminium eller kunststofmaterialer, som ikke tåler opvarmning særlig godt. Mange har prøvet at slibe/polere igennem lakkens klarlak og dette problem mindskes væsentligt med denne maskine da temperaturen kan holdes nede..

Rupes Mark III LHR15 DLX Deluxekit indeholder følgende:

1 x Rupes Bigfoot Mark III LHR15.

1 x Rupes Coarse - grov polermiddel 250ml.

1 x Rupes Quartz - medium polermiddel 250ml.

1 x Rupes keramik - fin polermiddel 250ml.

1 x Rupes Diamond - ultrafine polermiddel 250ml.

1 x Rupes skumpolerpude 130-150mm. m/velcro grov - blå.

1 x Rupes skumpolerpude 130-150mm. m/velcro medium - grøn.

1 x Rupes skumpolerpude 130-150mm. m/velcro fine - gul.

1 x Rupes skumpolerpude 130-150mm. m/velcro ultrafine - hvid.

4 x Rupes mikrofiberklude.

1 x Lækkert arbejdsforklæde.

1 x Meget lækker Rupes taske med plads til alt polergrejet, meget kraftig.

Klik ind og se nedenstående film..

 

Kunder, der købte denne vare, købte også: