Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Rupes Skorpio RX156A/STN slibemaskine, 6mm. udslag Se fuld størrelse

Rupes Skorpio RX156A/STN slibemaskine, 6mm. udslag

NYHED! Rupes Skorpio model RX 156A/STN 150mm Random Orbital Brushless Palm Sander er en meget brugervenlig elektrisk slibemaskine med 6mm udsving. Vejer kun 1,2 kg. Fantastisk sammen med Abralon og 3M Trizact sliberondeller.

 

Flere detaljer

 • 1 stk.

DKK 4.243,75 Inkl. moms

RUPES Skorpio E Sander er dobbelt så let og kompakt som andre slibemaskiner i sin klasse. Dette gør RUPES Skorpio E ideel til slibning i trange rum. RUPES Skorpio E er udstyret med en ny type pude. Denne pude har et centralt luftindtag, så luftstrømmen er forbedret og ekstraheres hurtigere støvet.
 
 • 6 mm udsving
 • Ø 150 mm
 • Letvægts - kun 1,2 kg
 • 350 W
 • 4.000 til 10.000 omdr./min
 • Energibesparelse
 • Hastighedskontrol
 • Konstant hastighed, selv under belastning
 • Start / stop funktion
 • Ergonomisk blødt gummihåndtag
 • Mere plads til ring- og lillefinger, hvilket giver et afslappet og kontrolleret greb.

 

Se demovideo her....

2 produkter er relateret til dette produkt