Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Lys Plast Nyt 2x5 ltr. + trykforstøver TILBUD Se fuld størrelse

Lys Plast Nyt 2x5 ltr. + trykforstøver TILBUD

2 x 5 ltr. Oliebaseret plastfornyer samt 1 stk. trykforstøver til alle gummi, vinyl og plastdele. Kan bruges både udvendig/ indvendig. Også fantastisk til opfriskning af motorrum efter motorrumsvask, dæksider, kofangere, spejlhuse, lister m.m. Overfladen vil fremstå som ny og naturligt blank efter brug. God holdbarhed.


Flere detaljer

  • 1 tilbudspakke

DKK 1.192,50 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Lys Plast Nyt påføres emnet med forstøver, pensel, svamp eller fnugfri klud. Bruges på alt plastik, gummi og vinyl på køretøjet f.eks. kofangere, lister, spejlhuse, dæksider m.m.

Er yderst velegnet til at efterbehandle motorrum efter motorrumsvask da produktet består bl.a. af syrefri olie hvilket beskytter div. el-stik. Lys Plast Nyt forstøves ud over hele motorrummet, hvorefter man med en fnugfri klud eftertørrer glatte plastoverflader såsom batterier m.m. for perfekt finish.

Dette produkt bruges også til dæksider for at skabe en flot naturlig sort overflade. Påføres med svamp, pensel eller forstøver. Skal ikke eftertørres.

Ønskes der en naturlig mat overflade, f.eks. på instrumentborde anbefaler vi at man bruger Vandbaseret Plastfornyer.

Denne oliebaserede plastfornyer fås også i en specialudgave som er tilsat sorte farvepigmenter (Sort Plast Nyt). Denne specialudgave bruges bl.a. hvis der skulle være kommet polish skjolder på plastdele så som kofangere, håndtag m.m., eller hvis man har noget meget falmet sort plast, gummi eller vinyl.

Kunder, der købte denne vare, købte også: