Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
3M Stribefjerner spray 8907 Se fuld størrelse

3M Stribefjerner spray 8907

3M stribefjernerspray 8907 er et produkt specielt udviklet til at kunne opløse de fleste stafferinger, hvorefter de forholdsvist nemt kan fjernes. Det er ikke alle lakker som kan tåle 3M stribefjerner, hvorfor at der altid skal foretages en test på et ikke synligt sted inden brug.

Flere detaljer

  • 510 gr.

DKK 271,69 Inkl. moms

Brugsanvisning:

3M stribefjernerspray rystes altid inden brug. Drej dysen således at pilen peger mod prikken på dåsens kant. Hold dåsen 20-30 cm fra emnet, og påfør stribefjerneren på langs og tværs af emnet. Lad det tørre i 10-15 minutter, eller indtil at stribefjerneren bliver hvid og striben krøller. Herefter fjernes striben med en stiv plastikspartel. Det er ikke alle lakker som kan tåle 3M stribefjerner, hvorfor at der altid skal foretages en test på et ikke synligt sted inden brug.

2 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også: