Nyhedsbrev

3M Stribefjerner spray 38987 Specialty Adhesive Remover 6 stk. pakke

3M stribefjernerspray 38987 er et produkt specielt udviklet til at kunne opløse de fleste stafferinger, hvorefter de forholdsvist nemt kan fjernes. Det er ikke alle lakker som kan tåle 3M stribefjerner, hvorfor at der altid skal foretages en test på et ikke synligt sted inden brug.

Flere detaljer

  • 6 stk. pakning
DKK 1.889,25 inkl. moms
DKK 1.511,40 ekskl. moms

2 produkter er relateret til dette produkt

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Brugsanvisning:

3M stribefjernerspray rystes altid inden brug. Drej dysen således at pilen peger mod prikken på dåsens kant. Hold dåsen 20-30 cm fra emnet, og påfør stribefjerneren på langs og tværs af emnet. Lad det tørre i 10-15 minutter, eller indtil at stribefjerneren bliver hvid og striben krøller. Herefter fjernes striben med en stiv plastikspartel. Det er ikke alle lakker som kan tåle 3M stribefjerner, hvorfor at der altid skal foretages en test på et ikke synligt sted inden brug.