Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kontakt os

Du kan kontakte os på:

Telefon: 86 95 13 22

Send os en e-mail
Ler/clay rengøringsskive ø150mm m/velcro HÅRD Se fuld størrelse

Ler/clay rengøringsskive ø150mm m/velcro HÅRD

Ler/clay rengøringsskive Ø150mm HÅRD udgave med velcro er nok den nemmeste måde at fjerne urenheder som insekter, malerstøv, flyverust/metalspåner og lignende, fra den lakerede overflade. Utrolig nem at anvende og med stor rengøringseffekt.

Flere detaljer

  • 1 stk. Lerskive
  • 1 stk. Holder for lerskive

DKK 286,25 Inkl. moms

Brugsanvisning:

Ler rengøringsskiven er monteret med velcro, da man med fordel kan anvende den sammen med den specielle velcroholder som ligger perfekt i hånden (Se nederst på siden). Ler rengøringsskiven anvendes ved at man når bilen er afskyllet, laver en blanding af Gul Auto Shampoo med voks i blandingen 1:10. Denne blanding forstøves ud over overfladen, hvorefter man blot fører sin lerskive med let hånd hen over overfladen, gerne i cirkelbevægelser, til lakken er ren.

Sørg altid for at der er nok sæbeblanding på overfladen, så man ikke kommer til at lave ridser i lakken pga. af at der ikke har været nok glidemiddel på. Efter dette fortsætter man med at vaske bilen og evt. give den en gang polish eller lakforsegler. Ler rengøringsskiven skylles efter brug med koldt vand.

Kunder, der købte denne vare, købte også: