Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet:
Privat
Erhverv
Kozak Støvklud Se fuld størrelse

Kozak Støvklud

Kozak støvklud er en suveræn klud til at binde støvet ved aftørring af bilens lak. Bruges ofte i udstillingshaller, hvor der er kommet let støv på bilen. Kluden er imprægneret således, at den binder det aftørrede støv i kluden uden at ridse overfladen. Kluden er endvidere antistatisk, hvorfor at den aftørrede overflade ikke så nemt binder nyt støv til emnet.

Flere detaljer

  • 1 stk.
DKK 211,25 inkl. moms
DKK 169,00 ekskl. moms

Kunder, der købte denne vare, købte også:

Produktinformation:

Kluden er endvidere antistatisk, hvorfor at den aftørrede overflade ikke så nemt binder nyt støv til emnet. Kozak støvkluden anvendes altid på det helt tørre køretøj og aldrig i sollys. Anvendes kun til fjernelse af lettere støv. Har en lettere polerende, primært blankende effekt. Brug altid handsker i forbindelse med arbejde med Kozakkluden. Hvis kluden efter adskillige aftørringer, begynder at klappe sammen i overfladen, tager man blot en blød børste for at genskabe kludens overflade inden brug.